درب های ضد سرقت | تاریخچه ی تولید و مزایا

 

 

درب ضد سرقت از جمله محبوب ترین درب های ساختمانی خصوصاً درب آپارتمان است که نسبت به درب های چوبی و معمولی مقاوم تربوده و امنیت بسیار بالاتری دارد. درب ضد سرقت از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های معمولی متفاوت است. قفل ها در درب ضد سرقت بسیار تقویت شده اند و مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت هستندکه هنگام خربد باید به آنها توجه داشت علاوه بر این لولا در اکثر درب های ضد سرقت از خارج و یا از هر دو طرف پنهان است و این امر مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا می شود. درب ضد سرقت معمولا از لایه های مختلف تشکیل شده است.

 

جنس لایه داخلی آنها معمولا از جنس فولاد است که با یک لایه از جنس های مختلف مانند ام دی اف، اچ دی اف، ف، شیشه وغیره روکش شده است. فضای خالی موجود در درب ضد سرقت نیز غالبا به وسیله فوم،یونولیت ویا پشم سنگ پر می شود که این امر باعث می شود درب ضد سرقت عایق صدا و حرارت نیز باشددرب های ضد سرقت علاوه بر این که امنیت مکان مورد نظر  را در برابر سرقت تامین می کنند دارای ویژگی های زیر هستند:


 • آتش پاد بودن: اکثر درهای ضد سرقت از استیل گالوانیزه ساخته شده اند. استیل گالوانیزه بسیار به آهستگی می سوزد. در مواقع تصادفی، موجب توقف آتش سوزی خواهد شد.
 • زیبایی: امروزه تولیدکنندگان درب ضدسرقت نسبت به طراحی درب های خود توجه زیادی معطوف کرده اند. شما می توانید از میان طرح ها، بهترین طرح مناسب با مکانتان را انتخاب کنید. این گزینه قطعا اثرات بصری خوبی به امنیت خانه یا اداره اضافه می کند.
 • عایق برای گرما و سرما، رطوبت و صدا و علاوه بر اینها در هنگام وقوع حوادث طبیعی مانند زله آسیب نمیبیند.
 • ضد برش، فشار، اهرم،  مته،  ضد تخریب : ساختار درب ضد سرقت به نحوی ست که بعد از قرار گرفتن در چهارچوب نمیتوان آن را اهرم کاری کرد و دارای امنیت بالایی است
 • به آسانی و به سرعت نصب میشود و به همین دلیل بعد از اتمام مراحل ساخت و ساز در مراحل تکمیلی ساختمان نصب می گردد.
 • رنگ بندی درب های ضد سرقت متنوع است و روکش این درب ها معمولا از جنس MDF با روکش های طبیعی یا مصنوعی میباشد.
 • دور تا دور درب ضد سرقت یک نوار از جنس سیلی یا PVC قرار گرفته که از هدر رفت انرژی و نفوذ گرد و غبار جلوگیری میکند.
 • برخلاف درب چوبی معمولی, درب امنیتی از چند نقطه به چهارچوب متصل و تقویت میشود که این اصلی ترین ویژگی درب امنیتی است این درب ها از سمت لولا دارای پین های امنیتی هستند که هنگام بسته شدن درب پین ها در چهارچوب قرارگرفته و باعث امنیت بیشتری میشوند.
 • درب ضد سرقت بسیار محکم و مقاوم است و وجود لایه فولادی در آن نشانه استحکام این نوع درب هاست.
 • متناسب با پرستیژ، ارزش مکانی و شخصیتی شما 
درب ضد سرقت امروزه یکی از پرفروش ترین کالاها در سطح جهانی می باشد و این کالا چند سالی است که توانسته در بازار ایران جایگاه خود را پیدا کرده و برای محافظت از خانه و ورودی ها، مورد استفاده مردم جامعه قرار گیرد.تنوع این درب ها به لحاظ کاربردی و امکان انتخاب متناسب با مصارف خانگی، صنعتی،.دست مشتری را برای خرید درب مناسب باز گذاشته است.
 
کار تولید درب های ضد سرقت از کشور ایتالیا آغاز شد و بعد از 5 سال تولید ، این تکنولوژی به کشور ترکیه راه یافت. در ترکیه ابتدا کارگاه های کنتور و دامپر سازی اقدام به تولید درب ضد سرقت نمودند و درب های ضد سرقت تک قفل تولید می کردند و پس از آن شرکت کاله ترکیه اقدام به تولید قفل های درب ضد سرقت ترک نمود با پیشرفت این صنعت در کشور ترکیه کم کم شرکتهای تولید رویه درب ضد سرقت ترک نیز بوجود آمدند که این سری از شرکتها فقط به تولید رویه درب اقدام کردند و در این زمینه مشهور شدند ودر درب های امنیتی خود از قفل های ضد سرقت کاله استفاده نمودند.
 
آنچه سبب ترجیح و انتخاب درب های ضد سرقت در قیاس با درب های معمولی شده است ساختار، امنیت، مقاومت و تکنولوژی های پیشرفته و اصولی به کار برده شده در ساخت درب های ضد سرقت است که این ویژگی های منحصر به فرد با رعایت اصول زیبایی شناختی در مکان مورد کاربرد، هدف از انتخاب درب های امنیتی را توجیه می نماید. این در حالی است که درب های معمولی از چوب هایی بی کیفیت ساخته می شوند و برای روکش این نوع درب ها نیز، از همان چوب ها استفاده شده که درعین زیبایی نمی توانند ضامن امنیت مکان مورد استفاده باشند
 
امنیت درب های ضد سرقت بدلیل ساختاری که دارند بسیار زیاداست.در ساخت این درب ها از چهارچوب های فولادی استفاده می شود که به وسیله ی دستگاه هایی فرم دهی می شوند. این چهارچوب فولادی مانند یک بدنه عمل می کند و بخش های مختلف درب های امنیتی روی این چهارچوب فولادی سوار می شود.
 
باید توجه داشته باشید که هر درب امنیتی اصیل نیست اگر می خواهید از اصل بودن درب های امنیتی اطمینان داشته باشید و از انتخاب خود راضی باشید هنگام خرید به موارد زیر توجه داشته باشید:
 • خرید از مراکزی که چندین سال در این حوزه فعالیت دارند و گارانتی بدون نقص بودن درب های ضد سرقت را ارائه می دهند
 • دارای متخصصان و افراد مجربی هستند که به شما بهترین مشاوره را متناسب با کاربری درب ها ارائه می دهند
 • دارای برند هایی با گواهی ضد سرقت باشند 
در ساختمان های مسی می توانید از درهای ضد سرقت با روکش طبیعی استفاده کنید ولی برای فروشگاه های بزرگ به خاطر این که امنیت بیشتری دارند از درب های فولادی،لمینوکس و یا فرفورژه می توان استفاده کرد.
آلومینیوم و شیشه مناسب ترین مواد برای درب های بیرونی هستند زیرا تحت تاثیر باران خوردگی و نور خورشید قرار نمی گیرند، ماندگاری طولانی مدت دارند و به خانه اعتبار می دهند.
 
در درب ضد سرقت از ورق های فولادی استفاده می شود که باعث استحکام و امنیت درب ها می شود و مقاومت بالای درب را در برابر ضربات احتمالی به درب تضمین می کند. این که فقط یک ورقه ی فولادی در درهای امنیتی استفاده شود مبنی بر امنیت آن نیست چون این ورقه های فولادی باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتواند کارایی های لازم را فراهم کند ضخامت در ورقه های فولادی بسیار مهم است هر چه ضخامت در ورقه ها ی فولادی استفاده شده در درب های ضد سرقت بیشتر باشد درب از مقاومت بیشتری برخوردار است همچنین طراحی و تعداد خک های این ورق های فولادی بسیار با اهمیت میباشد.
در درب های ضد سرقت چینی و بی کیفیت از ورق های معمولی با کیفیت پایین استفاده می شود تا بتوانند با قیمت پایین تری به فروش برسانند پس در خرید درب های ضد سرقت به کیفیت توجه کنید، هرچه درب ضد سرقت سنگین تر باشد کیفیت درب و قیمت آن بالاتر است به همین خاطر در ساخت درب های فولادی، از ورق فولادی ضخیم تری استفاده شده است.
 
در درب ضد سرقت باید از قفل و دستگیره مناسب آن درب استفاده شود این اجزا کامل کننده یک درب ضد سرقت با کیفیت هستند. اگر بر روی یک درب ضد سرقت یک قفل معمولی با کیفیت پایین بسته شود دیگر خاصیت ضد سرقت بودن ندارد همه ی ویژگی های یک درب ضد سرقت در کنا رهم میتوانند یک درب با کیفیت را به وجود آورند و زبانه های این قفل ها باید زیاد باشد هر چقدر که زبانه های قفل زیاد باشد امنیت درب ضد سرقت بیشتر است. 
 
با نصب درب های ضد سرقت با خیالی آسوده و ضریب امنیتی بسیار بالا می توانید ماه ها بدون دغدغه، منزل یا محل کارتان را ترک کنید.
http://doors.sgpco.com
 

SGP درب های امنیتی درب ,های ,ضد ,سرقت ,استفاده ,ها ,ضد سرقت ,درب های ,درب ضد ,های ضد ,می شود ,توجه داشته باشیدمنبع

مزایای درب ضد سرقت ایرانی

درب های ضد سرقت | تاریخچه ی تولید و مزایا

چرا باید از درب‌های ضد سرقت استفاده کنیم؟

درب های ضد سرقت SGP DOORS

چند نوع درب امنیتی داریم؟

چرا باید از درب‌های ضد سرقت استفاده کنیم

تفاوت درب‌های لوکس داخلی با درب‌های چوبی

مشخصات

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

دانستنی های تازه پزشکی bozorgmehr خرید لاستیک ارزان و با کیفیت تمامی سریال های ایرانی.ترکی پاورپوینت دانشجویی پخش كاغذ ديواري دانلود موزیک های ایرانی جدید معرفی کالا فروشگاهی مرجع به روز اطلاعات سینما و تلویزیون گرافیک دیزاین و هنر